»Dajmo že ta zakon sprejeti. Še noben zakon ni bil idealen, a se je potem popravil oz. dopolnil s podzakonskimi akti. Ne moremo vedno znova rušiti urejanja tega področja, ker da še ni dovolj dober.«
»S sodelavci bova skušala vlagati veliko energije v to. To je ena ključnih prioritet teh dveh ministrstev v koalicijski pogodbi. Lahko rečem, da bomo v kratkem, ko bo strategija sprejeta, pristopili tudi k reševanju tega vprašanja. Smo pa 15 let v zamudi, a verjamem, da premoremo potencial, da bomo to zadevo premaknili z mrtve točke.«
»Ljudem je treba pomagati, jim prisluhniti in ta škodljivi zakon zavrniti ter skupaj pripraviti zakon, ki bo usklajen s tistimi, ki ga potrebujejo.«
»Delodajalske organizacije zato predlagamo, da se v nadaljnjih postopkih financiranje izloči iz tega zakona in se ta del uredi v posebnem zakonu o financiranju dolgotrajne oskrbe.«
»Vsi resursi so vpeti v to, da bomo takoj po uspešnem izidu referenduma v zakonodajno proceduro vložili rešitve, ki bodo omogočale, da s 1. 1. 2023 ne bo nihče ostal brez dolgotrajne oskrbe.«
»Usmeritev zakona je odložiti odhod v institucijo oziroma omogočiti posamezniku, da živi v tistem okolju, kjer želi. Če se odloči za institucijo, mu mora biti ta tudi na voljo.«
»Če pa predlagani referendum uspe in se ne uveljavi zamik veljavnosti zdajšnjega zakona, začne ta veljati s 1. januarjem 2023, posledica pa bo ukinitev oziroma poseganje v že pridobljene pravice številnih uporabnikov.«
»Bistvo tega zakona je, da dograjujemo sistem, ki ga danes poznamo, da približamo storitve posamezniku v domače okolje in zagotovimo, da je ta oskrba kakovostna, varna in primerljiva.«
»Neke interesne skupine so ugotovile, da ta zakon ni tako vzdržljiv in v praksi izvedljiv, ker nekateri niso sposobni pripravljati pravilnikov, ki jih predvideva zakon.«
»S tem zakonom bomo končno prekinili kalvarijo vseh, tistih, ki so v domovih za ostarele in ki imajo neustrezno oskrbo, in tudi tistih, ki želijo in imajo možnost oskrbe na domu.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju