»Za testiranja je Slovenija do zdaj porabila 60 milijonov evrov.«
»Na ministrstvo smo sami postavili vprašanje, kaj pomeni v primeru, da je dijak zaradi visokotveganega stika za v karanteno? Bi lahko potem z negativnim testom prišel v šolo ali ne? To je zelo pomembno za dijake, predvsem v času mature, pa tudi sicer pri preostalih obveznostih.«
»Pričakujemo, ko bo analiza tudi za Slovenijo narejena in to bo v naslednjih treh mesecih, da bi tak program za Slovenijo lahko bil, kot pravijo Angleži, 'cost saving', torej v par letih bi se lahko zgodil preobrat in bi v Sloveniji za zdravljenje bolnikov z rakom na želodcu zavarovalnica plačala manj, veliko manj kot pa bodo stroški takega preventivnega testiranja.«
»V Sloveniji želimo v naslednjih tednih in mesecih testirati čim več ljudi, ki imajo okužbe dihal, saj je nemogoče ločiti covid-19 od ostalih respiratornih okužb. Samo na takšen način bomo epidemijo uspešno zamejevali, se pravi, da bomo vedeli za vse okužene primere.«
»Pomembno je tudi to, da bi v Sloveniji zelo težko testirali 80.000 ljudi v nekaj dneh. Teh kapacitet v Sloveniji nimamo – ne samo testov, ampak tudi ljudi, ki bi odvzeli brise in potem teste obravnavali v mikrobioloških laboratorijih.«
»TZS, ZDS in ZDOPS opozarjamo, da gospodarstvo nima več nobenih rezerv, zadnjih ukrepov za pomoč v okviru PKP 9 glavnina podjetij ni bila deležna, zato so kakršne koli nove obremenitve gospodarstva v celoti nesprejemljive in jim ostro nasprotujemo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju