»Obožujem vodo, saj prihajam s Krete. Veliko časa preživim v morju, veliko plavam. Med pandemijo covida leta 2020 je bilo morje zelo razburkano, v pristanišču in na plaži so se nabirale smeti. Običajno pristojni poskrbijo za smeti, toda med covidom se je vse upočasnilo. Rahlo neprijetno je bilo plavati, zato se je porodila ideja za samodejno čiščenje vode. Razpisal sem diplomsko nalogo, Ernesto se je prvi prijavil in lotila sva se projekta.«
»Radi bi ga prodali vsem, ki imajo dostop do morja. Naše stranke so lahko zasebniki ali podjetja, na primer lastniki hotelov ali zasebnih plaž, kdor koli, ki je blizu morja. Želimo pa sodelovati tudi z občinami, s pristanišči. Želimo, da bi bili naši čolni povsod in pobirali smeti iz vseh voda, tudi jezer.«
»Sodelovanje s tehnološkimi velikani v ZDA je redka priložnost, vendar je to težka odločitev. Iz Grčije bi se moral preseliti na drug konec sveta, to je več kot deset ur vožnje z letalom. Vse bi moral pustiti za sabo – mesto, prijatelje. Posvetiti bi se moral izključno karieri.«
»Ta zamisel (o izdelavi oziroma o sodelovanju pri izvedbi čolna) se mi ne bi porodila, če ne bi vsak dan videl morja in cenil njegove lepote. Ne bi se domislil plovila, ki je namenjeno čiščenju morja.«
»Sporazum je zmaga za javno zdravje, znanost in večstransko ukrepanje. Zagotovil bo, da bomo lahko skupaj bolje zaščitili svet pred prihodnjimi grožnjami pandemij.«
»Sporazum je zmaga za javno zdravje, znanost in večstransko ukrepanje. Zagotovil bo, da bomo lahko skupaj bolje zaščitili svet pred prihodnjimi grožnjami pandemij.«
»Na tej točki je še vedno težko natančno oceniti, koliko nadzora je imela katera koli država nad pandemijo in ali bi glede na lastne okoliščine lahko ukrepala bistveno drugače ter ali bi to sploh imelo opazen učinek.«